Ercan KURU

Ercan KURU

Ercan KURU

1982 Arhavi’de doğdum. İlk, orta ve liseyi Ankara’da tamamladım. Ön lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Mekatronik, Lisans eğitimini  Anadolu Üniversitesi İşletme tamamladım. AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık eğitimine devam ediyorum.

İlk fotoğraf çekmeye 2006’de kompak makine ile iş seyahatlerinde hobi olarak başladım. SLR fotoğraf makinesine 2011 yılında geçiş yaptım. 2014 yılında AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık eğitimine başladım.

Şuan özel bir şirkette kendi mesleğime devam ederken; hobi olarak fotoğrafçılık alanında kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Kullandığım Ekipmanlar:

Gövde: Canon 1000D ve Canon 40D

Lens: Canon 18-55mm F/3,5-5.6 & Canon 50mm F/1.8 & Tamron 17-50 mm F/2.8

Sihirli Dokunuş

Çekim sonrası elde ettiğimiz fotoğraflardan 15 tanesini  seçip sihirli dokunuşlarla  www.ercankuru.com.tr veya www.gezingen.com adreslerimizde paylaşıma sunuyoruz.

Sosyal Medya

Fotoğraflarımızı sosyal medya kanallarından takip edebilirsiniz.

 

Facebook Twitter 

 

İnstigram – Pinterest – Flickr

 

Telif Hakkı

Çektiğimiz fotoğraflar sitemize aittir. Sadece kendi çektiğimiz fotoğraf yayınlanmakta olup; fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Blog

Bloğumuzu takip ederek hem fotoğraf hakkında bilgi edinebilir, hemde projelerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Projeler

Fotoğraf çekmek benim için en büyük hobim ve zevkimdir. Fotoğraf çekmek ve kendimizi geliştirmek için çeşitli projeler üretiyoruz. Projelerimizi sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kurallarımız

Fotoğraf çekerken önceliğimiz; insana ve insan değer ve inançlarına; doğaya, hayvanlara, bitkilere, ve çevreye duyarlı davranmak sureti ile bütün bunlara saygı ve sevgi çerçevesinde fotoğraflarımız çekiyoruz.

Kullandığım Ekipmanlarım

Canon 40D

Canon EOS 40D dijital SLR fotoğraf makinesi Canon’un bu segmentteki yedinci modeli. Canon 40D ile 2014 Nisan ayında fotoğraf çekmeye başladım. Halen ağırlıklı olarak Canon 40D ile çekimlerim devam ediyorum.

Canon 1000D

Canon 1000D yeni başlayanlar için geliştirilmiş bir model. Benim ilk göz ağrım. Kendisinden ayrılamadım. Her zaman yanımda taşımakta gurur duyduğum Canon 1000D ikinci makinem olarak bana çekimlerim de eşlik ediyor.

Sigma 70-300

Sigma 70-300 lens telefotoğraflar için kullandığım lenstir. Makro özelliği sayesinde 200-300mm aralığında makro fotoğraf çekebiliyorum. Bu lens sayesinde hem uzak fotoğrafları hemde makro fotoğrafları çekebiliyorum.

Canon 50mm

50mm lens 1.8 diyaframı ile portre çekimlerim de vazgeçilmez lensimdir. Herkes flu arka plan fotoğrafları beğenmektedir. Bu lens bu iş için biçilmiş kaftan. Fiyat performans bakımında da kendileri en iyi lenstir.

Tamron 17-50mm

17-50mm lensler standard lenslerdir. Ancak Tamronun 17-50mm lensi F2.8 olması ile öne çıkıyor. Geniş diyafram açısı ile genel fotoğraf çekimlerim de vazgeçilmezim. Yanıma tek lens almam gerekiyor ise o lens Tamron 17-50mm F2.8.

Yardımcı Ekipmanlarım

Kullandığım diğer ekipmanlarım ise:

Manfrotto Tripot

Emolux 2-8 ND filtre

CF, SD hafıza kartları

Uzatma tüpü